Wednesday netflix izle


Film konusu

Addams Ailesi'nden Wednesday Addams karakterine dayanan Amerikan reşit olma doğaüstü korku komedisi televizyon dizisidir.

 Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yaratılan dizinin başrolünde Jenna Ortega, yardımcı rollerde ise Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez, Gwendoline Christie, Riki Lindhome, Jamie McShane, Fred Armisen ve Christina Ricci yer alıyor. Sekiz bölümden dördü, aynı zamanda yönetici yapımcı olarak da görev yapan Tim Burton tarafından yönetiliyor. 

Okulunda bir canavar gizemini çözmeye çalışan popüler karakterin etrafında dönüyor.

Wednesday'in ortaya çıkan psişik yeteneklerde ustalaşma, kasabayı terörize eden korkunç bir cinayet serisini engelleme ve 25 yıl önce ebeveynlerini karıştıran doğaüstü gizemi çözme girişimleri dizinin odak noktalarını oluşturacak. 

Komediyle korkuyu birbirine karıştıracak olan Wednesday, Nevermore Akademisi'nde geçecek.

 Wednesday, yeteneklerini bu akademide geliştirmeye çalışacaktır. 

Ama onunla birlikte aynı okulu paylaşan ergen kızların olması ortalığı karıştıracaktır.


OYUNCULAR 

Jenna Ortega

Gwendoline Christie

Riki Lindhome

Jamie McShane

Hunter Doohan

Percy Hynes White

Emma Myers

Joy Sunday

Georgie Farmer

Naomi J. Ogawa

Christina Ricci

Moosa Mostafa
 


Sezon ve bölümleri 

Şuan 1 sezonu ve 8 bölümden oluşan dizinin bölümleri ise şu şekilde 

1.Çarşamba günü doğanlar dertli olurlar 

Berbat bir şaka yüzünden okuldan atılan wednesday, anne ve babasının birbirlerine aşık olduğu yatılı okul olan nevermore akedemisine gönderilir. 

2.Dert en yanlız sayıdır

Şerif, gece yaşanan garip olaylar sonrasında wednesday'e sorular sorar. Daha sonra wednesday, poe kupasında zorlu rakibi ile karşı karşıya gelir. 

3. Dost mu? Dert mi? 

Wednesday gizli bir topluluk ile tanışır. Kaynaşma gününde nevermore akedemisinin dışlanmışları, jericho pilgrim diyarı dali öğrenciler ile bir araya gelir. 
Şekerleme isteyen. 

4. Ne dertli bir gece! 

Wednesday'ın xavier'i kuzgun dansına davet etmesi tyler'i çok kızdırsada, Şey'in elimde bambaşka bir koz vardır. Bu sırada eugene, mağarayı gözetlemektedir.

5. Neye dertlenirsen onu biçersin

Veliler etkinliği sırasında ailesinin geçmişini öğrenen wednesday, yanlışlıkla babasının tutuklanmasına sebep oldu. Enid kurt adama dönüşmesi konusunda baskı olur.

6. İyiliğe karşı Dert

Wednesday'ın arkadaşları onun için bir dogum günü partisi düzenler. Niyetleri iyi olsada wednesday bu mukus günü cinayetleri çözerek değerlendirmeyi tercih eder

7. Henüz bana dertlenmediysen

Ziyarete gelen üşütük Fester amca, canavar hakkında bildiklerini anlatır. Tyler ile crackstone 'un mezarında buluşmayı gönülsüzde olsa  kabul eder.

8. Dert sürüsü

Wednesday' ın başı müdüre weelms ile belaya girer. Ama sorunlar bu kadarla da bitmez. Kadim bir canavar ile savaşması gereken wednesday, bütün arkadaşlarını yardıma çağırır.Wednesday dans sahnesi
     
 
Wednesday 2.sezon duyrusu  

 Wednesday Anlatılmayan korkunç hikayesi  
 
Anahtar kelimeler :wednesday watch, wednesday konusu nedir?, wednesday kaç bölüm, wednesday izle, wednesday netflix,Bolununsesifm

Yorumlar